נעלי צעד ראשון

נעלי צעד ראשון

 4 טיפים לבחירת נעלי צעד ראשון

הילד עשה את צעדיו הראשונים ועכשיו כל מה שנותר זה לבחור נעלי צעד ראשון, אז איך יודעים איזו נעל תתאים לו? מה חשוב לדעת לפני שבוחרים נעליים לצעד ראשון? הנה 4 טיפים לבחירת נעלי צעד ראשון.

1.      התאמת הנעליים

ילדים מתחילים ללכת בגיל 10 חודשים עד 18 חודשים. בשלב הראשון כדאי לאפשר לילד ללכת יחף, ההליכה ברגליים יחפות תורמת לשיווי המשקל של הילד ולהתמצאות במרחב.
חשוב לדעת שכף הרגל תיראה שטוחה אצל רוב התינוקות, הסיבה לכך נעוצה בגמישות של הפרקים, אך עם הזמן קשת כף הרגל מתרחבת ומראה כף הרגל השטוחה ייעלם. מסיבה זו חשוב לאפשר לילד ללכת יחף לתקופה מסוימת טרם רכישת נעלי צעד ראשון.
אם הילד כבר עושה כמה צעדים אז כדאי לרכוש בתחילה נעלי בד רכות שאפשר לנעול אותן כשיוצאים מהבית, חשוב לשים לב שהנעליים הראשונות גמישות ושניתן לכופף אותן. בחלק הקדמי צריך לוודא שהאצבעות לא דחוקות ויש מספיק מקום לתנועה.
אצלנו ב-Molly ניתן למצוא נעלי צעד ראשון ממותג Bobux המאושר על ידי ארגון הפודיאטריה האמריקאי. הנעליים מיוצרות בניו זילנד, הנעליים נחשבות לאיכותיות במיוחד, היתרון הבולט בהן הוא  התרומה לבריאות כף רגלו של הפעוט, מבלי לפגוע בהתפתחות הטבעית של כף הרגל.

2.      יציבות

כדאי לאפשר לילד זמן שבו הוא הולך יחף וזמן שבו הוא נועל נעליים. יש לקנות נעליים שהחלק האחורי הצמוד לעקב יהיה מספיק גבוה כך שיחזיק את הרגל ויספק לילד יציבות. כיום ניתן למצוא סנדלים עשויים מבד רך, המותאמים לילדים שמתחילים ללכת, הנעליים האלו מחקות את התחושה של רגליים יחפות ולכן הן נוחות יותר. אם אתם רוכשים נעליים בחורף, כדאי לקנות גרביים דקות שאינן לוחצות על אצבעות הילד.
בשלב הראשון של ההליכה מומלץ לאפשר לילד ללכת על משטח קשיח, אך לא קשיח מידיי, כדי שתהיה אפשרות של בלימת זעזועים. חשוב שהנעליים יהיו קלות משקל.
יש למדוד את הנעליים כאשר הילד אינו עייף או רעב, מומלץ ללכת עם הילד לחנות הנעליים בשעות הבוקר או הצהריים, מאחר שבשעות הערב, הילד מתעייף. בנוסף כפות רגליו נפוחות יותר בשעות האלו וזה יכול להשפיע על בחירת הנעליים המתאימות לו. לא מומלץ למדוד את הנעליים כשהילד יושב, אלא יש לבדוק את היציבות שלו כאשר הוא עומד ומנסה ללכת עם הנעליים.
במידה והילד סובל מגמישות יתר, ניתן להתאים לו נעלי צעד ראשון מיוחדות המתאימות לכף רגלו ומספקות לו את היציבות הנדרשת, הנעל מסייעת לקבע את כף הרגל בצורה הנכונה.
חשוב להחליף את הנעל בטווח של 4 עד 6 חודשים. סימנים המעידים על אי התאמת הנעל לכף רגלו של ילדכם הם הופעת סימנים אדומים שגורמים ללחץ על האצבעות.

3.      חומרי גלם

חשוב לבחור בנעליים שעשויות מחומרי גלם איכותיים. הנעליים צריכות להיות מאווררות כמה שיותר וסופגות זיעה. בנוסף, כדאי לבדוק האם הנעליים עמידות ויחזיקו מעמד לטווח ארוך. נעליים שאינן איכותיות מספיק עלולות לקבל שפשופים או קרעים, לכן מומלץ לרכוש נעליים איכותיות ועמידות. כדאי לבחור בנעליים שעשויות מכותנה, סופגות זיעה ומאפשרות לעור לנשום ולהיות מאוורר. מומלץ לרכוש נעליים שעשויות מחומרים רכים כגון ספוג, עור וגומי.